W jakim pomieszczeniu warto wykorzystać płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne tego jedno z wielu dostępnych pokryć podłogi i ścian. Pozwalają one na zabezpieczenie powierzchni przed działaniem wilgoci, jednocześnie tworząc estetyczny efekt. Pytki kojarzą się przede wszystkim z łazienkami, ale z powodzeniem mogą być wykorzystywane również w innych miejscach. Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Płytki ceramiczne w różnych pomieszczeniach

Płytki ceramiczne to popularny i wszechstronny materiał, który można wykorzystać w wielu rodzajach pomieszczeń. Sprawdzą się doskonale w następujących pokojach:

  • łazienka – to jedno z najpopularniejszych miejsc, gdzie wykorzystuje się płytki ceramiczne. Są one wytrzymałe, łatwe do czyszczenia i odporne na wilgoć, co czyni je idealnym materiałem na podłogi i ściany,
  • kuchnia – podobnie jak łazienka, kuchnia to miejsce, gdzie płytki ceramiczne pojawiają się bardzo często. Są one łatwe do utrzymania w czystości i odporne na plamy oraz wilgoć,
  • przedpokój – płytki ceramiczne są również dobrym wyborem na podłogi w przedpokoju, ponieważ nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem wody wnoszonej na butach,
  • taras – płytki ceramiczne są również idealnym materiałem na podłogi na tarasie lub werandzie, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne. W takich miejscach stosuje się jednak specjalne modele mrozoodporne.

Nietypowe płytki ceramiczne

Obecnie wybór płytek ceramicznych jest ogromny. Oprócz standardowych modeli na rynku znaleźć można te imitujące beton czy nawet drewno. Cechują się one bardzo realistycznym wykończeniem i kolorem, a każdy egzemplarz delikatnie różni się od pozostałych. Natomiast w sytuacji, gdy kafelki mają zostać umieszczone na balkonie, tarasie czy w innych przestrzeniach poza budynkiem, jedynym dobrym wyborem są modele mrozoodporne.

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.