W jakich wnętrzach sprawdzą się szerokie deski podłogowe?

Na rynku znaleźć można różne pokrycia podłóg. Dużą popularnością cieszą się te powstające z naturalnych materiałów, jak np. drewno. Deski podłogowe mogą odbiegać od siebie pod względem koloru, długości, wykończenia czy szerokości. Wybór odpowiedniego modelu powinien zależeć od stylistyki wnętrza. Gdzie najlepiej sprawdzą się szerokie, drewniane deski?

Szerokie deski podłogowe w różnych pomieszczeniach

Szerokie deski podłogowe to doskonały wybór dla wielu rodzajów wnętrz. Mogą nadać pomieszczeniu elegancki i nowoczesny wygląd. Ten rodzaj porycia podłogi sprawdzi się świetnie w następujących pokojach:

  • salon – szerokie deski podłogowe w salonie dodają pomieszczeniu stylu i elegancji. Mogą również pomóc w stworzeniu przytulnej i ciepłej atmosfery,
  • sypialnia – szerokie deski podłogowe w sypialni mogą nadać pomieszczeniu bardziej naturalny i relaksujący wygląd. Pomagają też w izolacji dźwięków i utrzymaniu stałej temperatury,
  • kuchnia – choć kuchnia to miejsce, w którym łatwo jest uszkodzić podłogę, szerokie deski wykonane z trwałych materiałów mogą okazać się dobrym wyborem. Prezentują się bardzo stylowo, a odpowiednio zaimpregnowane, mogą być regularnie czyszczone,
  • biuro – szerokie deski podłogowe w biurze mogą pomóc w tworzeniu nowoczesnego i profesjonalnego wnętrza, absorpcji dźwięków i utrzymaniu stałej temperatury.

Do jakich stylów pasują deski podłogowe?

Szerokie deski połogowe mogą być używane w różnych aranżacjach. To strzał w dziesiątkę w przypadku pomieszczeń nowoczesnych, klasycznych i ekologicznych. Drewno pasuje też do aranżacji w stylu boho, rustykalnych i industrialnych. Deski dostępne na rynku różnią się odcieniem czy wykończeniem, co pozwala na ich idealne dopasowanie do charakterystyki danego wnętrza.

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.