Jak dbać o podłogę z płytek ceramicznych?

Dużym uznaniem wśród właścicieli mieszkań i domów cieszą się podłogi z płytek ceramicznych. Są nie tylko trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości, ale i prezentują się niezwykle elegancko. Poznaj kilka prostych zasad dotyczących pielęgnacji takich powierzchni.

Co ma znaczenie podczas pielęgnacji podłogi z płytek ceramicznych?

Płytki ceramiczne to popularny wybór na podłogi. Choć trudno je zniszczyć, to jednak wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Co jest w niej najistotniejsze?

  1. Regularne czyszczenie - codzienna pielęgnacja jest kluczem do długotrwałej żywotności podłogi. Zaleca się częste odkurzanie lub zamiatanie podłogi, aby usunąć kurz i piasek, które mogą powodować zarysowania widoczne zwłaszcza na płytkach polerowanych.
  2. Używanie do czyszczenia właściwych środków – generalnie płytki ceramiczne są odporne na działanie powszechnie stosowanych detergentów. Należy jednak zwracać uwagę na środki zawierające w swym składzie aktywne substancje chemiczne. Źle dobrane mogą spowodować matowienie płytek.
  3. Zabezpieczenie podłogi przed uszkodzeniami pod wpływem przesuwania ciężkich przedmiotów. Pamiętaj o zastosowaniu pod meble specjalnych podkładek.

Jak jeszcze można zadbać o podłogę ceramiczną?

Unikaj przeterminowanych środków czyszczących - niektóre z nich mogą zawierać składniki, które mogą zmatowić wierzchnią warstwę oferowanych przez nas na terenie Milicza płytek ceramicznych. Dlatego najlepiej jest ich nie stosować. Pamiętaj również o właściwym doborze płytek na zewnątrz. Muszą to być płytki o niskiej nasiąkliwości (tzw. gresy). 

Podsumowując, dbanie o podłogę z płytek ceramicznych jest dość proste, ale wymaga regularnej pielęgnacji i odpowiedniego doboru środków czyszczących. Jeśli będziesz przestrzegać powyższych wskazówek, Twoja podłoga zachowa swój kształt i żywotność przez długie lata.

Używamy plików cookies, aby zapewnić najlepszą jakość. Kontynuując korzystanie z naszej strony, zgadzasz się z naszą polityką dotyczącą plików typu cookies.